Anspert

EnglishPolish
EnglishPolish
EnglishPolish

Aktualności

Najświeższe informacje i doniesienia z rynku ,w specjalnie wyselekcjonowanym przeglądzie prasowym.

Przegląd prasy

- 07.2022 -

​Czy ceny mieszkań spadną? Rozmowa z ekspertem rynku nieruchomości

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spada kolejny miesiąc. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego w maju spadła ona o prawie jedną czwartą w porównaniu z poprzednim rokiem. “Chętni może są na nowe mieszkania, tylko jest ogromny problem ze zdolnością kredytową. Dzisiaj singiel zarabiający około 7 tysięcy złotych na rękę pożyczy poniżej 300 tysięcy złotych. Są też takie czasy niepewne, prawdopodobnie wchodzimy w etap takiej korekty na rynku i deweloperzy o tym wiedzą, więc już aż tak ochoczo nie rozpoczynają kolejnych inwestycji” – mówił Tomasz Narkun, ekspert rynku nieruchomości, w rozmowie z Pawłem Jaworem w radiu RMF24.
 
RMF24.pl. 22.06.2022

PKO BP prognozuje obniżki cen mieszkań. Mają spaść nawet o 5% w ciągu roku.

Kończy się okres dynamicznych wzrostów cen mieszkań i w perspektywie najbliższego roku możliwa jest ich korekta – w scenariuszu bazowym o nawet 5% w dół, oceniają analitycy PKO Banku Polskiego w raporcie “Rynek Mieszkaniowy 2q22”.
 
Gazeta Prawna, 24.06.2022

Rewolucja w budowie domów już od stycznia. Pozwolenie nie będzie potrzebne.

Ustawa likwidująca pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych niezależnie od powierzchni użytkowej umożliwi zaoszczędzenie nawet kilku miesięcy w skali budowy. Ustawa pojawi się jesienią tego roku, a wprowadzimy ją w życie wraz ze styczniem 2023 r. — zapowiedział w poniedziałek minister Waldemar Buda.

LINK DO ARTYKUŁU
Business Insider, 27.06.2022

Mieszkanie bez wkładu własnego. Poradnik

„Mieszkanie bez wkładu własnego” to program, który umożliwia uzyskanie kredytu hipotecznego z gwarantowanym przez państwo wkładem własnym. Które banki udzielą kredytu hipotecznego bez wkładu własnego? Jakie warunki trzeba spełnić, aby taki kredyt uzyskać? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”.
 
Gazeta Prawna, 24.06.2022

Nowa ustawa deweloperska. Co się zmieniło od 01.07.2022

Obowiązującą od 10 lat ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwaną ustawą deweloperską, od 1 lipca zastąpiła nowa, korzystniejsza dla kupujących nowe mieszkania. Efektem ubocznym może być wzrost cen.

LINK DO ARTYKUŁU
Business Insider, 30.06.2022

 

 

Bądź z nami na bieżąco. Widzimy się przy kolejnym przeglądzie 😉